0_Македонија.ПорталМКДПолитика

Заев: Важно е да имаме еднаквост за сите, да не се дели јавната администрација, од вработените во приватниот сектор

Нема да дозволиме тоа да влијае на однесувањето на сите граѓани во делот на извршување на работа, во делот на одговорноста во врска со заразата или информирањето дека некој бил во контакт со заразени луѓе, изјави премиерот Зоран Заев, прашан дали со кратењето од плата на лицата кои се болни или во изолација поради КОВИД-19 ќе се поттикне криење на контактите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close