0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Заев утре во Тирана ќе присуствува на средбата на Меркел со лидерите од Западен Балкан

Според агендата, Заев ќе присуствува на работната средба на канцеларката Меркел со лидерите на земјите од Западен Балкан, а во текот на попладнето заедно со заменик-претседателот во Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар Османи ќе имаат билатерална средба со канцеларката Меркел.

Back to top button
Close
Close