0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Заев: Усвоена е Стратегијата за производство на тутун 2021-2027

Стратегијата за производство на тутун за периодот 2021-2027 година заедно со акциониот план е усвоена од страна на Владата на 43-тат седница.  Информацијата на својот фејсбук профил денеска ја сподели премиерот Зоран Заев. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close