0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Заев: Универзитетот од Велико Трново ги исполни сите законски услови за да отвори филијала во земјава

Премиерот Зоран Заев вели дека Универзитетот „Св. Св Кирил и Методиј“ од Велико Трново ги исполнувал сите законски услови да добие акредитација во земјава. Отворањето негова филијала во земјава, смета премиерот е поткрепа на пријателството, на добрососедството и соработката.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close