КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Заев: УНЕСКО го препозна нашиот напредок во насока на заштита на Охридскиот регион

Со одлуката на УНЕСКО, Охридскиот регион да не биде впишано на листата на светско наследство во опасност, Комитетот за светско наследство го препозна и уважи напредокот на Република Северна Македонија и Република Албанија во насока на зачувување и на исклучителната универзална вредност на тој регион и одлучи двете земји да добијат повеќе време со цел да ги исполнат препораките, кои произлегуваат од мониторинг мисиите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close