0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Заев – Ќучук: Поддршка за европерспективите, билатералните односи да се решаваат посебно од европската рамка

Поддршка за европските перспективи на нашата држава е изразена на денешната средба на премиерот Зоран Заев со Илхан Ќучук, европратеник и известувач за Република Северна Македонија во Европскиот парламент. Констатирано е дека билатералните односи треба да се решаваат посебно меѓу државите и не треба да бидат дел од европската преговарачка рамка. Воедно е изразена заедничка согласност дека е потребно нашата држава да продолжи по реформскиот пат, информира владината прес-служба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close