0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидеоВидео изјаваПолитика

Заев – Тимерманс: Силна поддршка за почеток на преговорите на Северна Македонија со ЕУ

Соговорниците на состанокот се согласија дека во овој процес не треба да има одвојување од Албанија  и  оти и Северна Македонија ги исполни сите услови да ги почне преговорите што беше потврдено и во извештаите на ЕК за безусловен старт на преговорите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close