0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Заев-Тигањ: С Македонија ги почитува европските различности, бараме од ЕУ да опстане на европските вредности

Северна Македонија останува посветена на дијалогот и со новата влада на Бугарија ќе биде постигната согласност за надминување на актуелната ситуација и за имплементацијата на Договорот за добрососедство и пријателство. Ова денеска го истакна премиерот Зоран Заев на средбата со хрватската амбасадорка Нивес Тигањ, осврнувајќи се на прашњето со Бугарија.

Back to top button
Close
Close