0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Заев: Тешка илинденска ноќ, заедно ќе ги надминеме овие пеколни предизвици

Пожарите кои ја зафатија земјата донесоа тешка илинденска ноќ, но благодарение на професионалноста и солидарноста на пожарникарите и граѓаните и натаму немаме повредени или загрозени лица. Материјалната штета е нешто што со заеднички сили ќе го надоместиме, сега најголемата грижа на сите мора да ни биде безбедноста, напиша на својот фејсбук профил премиерот Зоран Заев.

Back to top button
Close
Close