0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисЕкономијаПолитика

Заев со мисијата на ММФ: Позитивни движења во економијата, 2021 е година на стабилен економски раст

Премиерот Зоран Заев, одржа онлајн средба со шефицата на мисијата на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) за РС Макеоднија, Берглјот Бјорнсон Баркбу, резидентната претставничка на ММФ за Западен Балкан, Штефани Ебле и економисти на ММФ во Вашингтон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close