Дописници МКДПолитика

Заев: Со изборот на Сашко Николов за градоначалник Штип продолжува со својот развој и модернизација

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес-конфренција ги повика штипјани да излезат на 13 декември и да гласаат за нивниот кандидат за градоначалник, Сашко Николов, за да какошто рече Штип остане во сигурни раце. Порача дека изборите на 13 декември ќе бидат фер, слободни, демократски и најважно од се безбедни за здравјето на граѓаните и на сите учесници во изборниот процес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close