0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Заев со градоначалниците на Охрид, Струга и Дебрца: Со заедничка акција за отстранување на ризиците по заштитениот Oхридски Pегион

Претстојниот извештај на Организацијата на ОН за образобание, наука и култура (УНЕСКО) треба да се прифати како силен аларм кој повикува на заедничка акција на Владата, надлежните ресорни министерства и на oпштините Охрид, Струга и Дебрца, за да се отстранат сите ризици кои го загрозуваат статусот на Oхридскиот Регион и Охридското Езеро како заштитено природно и културно подрачје од страна на УНЕСКО, истакна денеска премиерот Зоран Заев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close