Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Заев: Со четвртиот пакет мерки не е заборавен никој (ДПЛ)

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција ги презентира сетот мерки од четвртиот пакет кој го усвои Владата на денешната седница во вкупна вредност од 470 милиони евра, со кој, како што рече, не е заборавен никој. Заедно со претходните три пакети на граѓаните и стопанството, како што кажа,  за надминување на последиците од здравствено-еконосмката криза им се доделени над една милијарда евра.

Back to top button
Close
Close