0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Заев: Смената на генерации е многу здрава, новата политика на СДСМ значи повисок економски стандард и поголема грижа за граѓаните, работниците и земјоделците

Смената на генерациите е многу здрава и досегашните кадри на партијата и натаму имаат уште многу да дадат и како дел од партијата и од државните функции кои ги имаат, изјави премиерот и претседателот на СДСМ , Зоран Заев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close