0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Заев: Следува обновување на кадровската понуда на СДСМ и охрабрување на различно мислење

До конгресот на СДСМ денеска предлагаме 120 кандидати за членови на Централниот одбор и девет кандидати за членови на Надзорниот одбор. Следува обновување на досегашната кадровска понуда на партијата, охрабрување на различно мислење, но и градење на СДСМ за новото време, рече денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев во своето обраќање на 26. изборен конгрес на партијата.

Back to top button
Close
Close