0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikëVideo deklaratë

Zaev: Shpërndarja e informacioneve të pasakta dhe të rrejshme mund të shkaktojë pasoja serioze

Kryeministri Zoran Zaev në profilin e tij në Fejsbuk ka shkruar se e pranon rekomandimin e dhënë në suaza të Javës Ndërkombëtare të Edukimit Mediatik që të mendohet para se të shpërndahet ndonjë përmbajtje, sepse, siç thekson, shpërndarja e informacioneve të pasakta dhe të rrejshme mund të shkaktojë pasoja serioze,  madje edhe pasoja fatale.

Back to top button
Close
Close