BiznesBiznes.PortalBiznis.SlajderEkonomi

Zaev: Shkupi duhet të vazhdojë të ndërtohet, por me masë

Kryeministri Zoran Zaev, në  koment në reagimet  dhe kërkesat  për dhe kundër ndërtimit të ndërtesave shumëkatëshe përballë Holidej In-it në Komunën Qendër sot porositi se Shkupi duhet të vazhdojë  të ndërtohet, por me masë, me respektimin e ligjeve  për planifikim urbanistik dhe për ndërtim. Ai ka potencuar edhe se e rëndësishme është pajtueshmëria e planit  të përgjithshëm urbanistik dhe detajor.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close