0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Заев: Секој има право да побара ново судење доколку има нови докази и аргументи

Премиерот Зоран Заев во врска со изјавата на претседателот Стево Пендаровски за осудените за настаните во Парламентот на 27 април 2017 година, рече дека не станува збор за ново помилување, туку дека секој има право да побара ново судење доколку има нови докази и аргументи.

Back to top button
Close
Close