Општество

Заев се сретна со претседателот на Европската одбојкарска конфедерација Боричиќ

Премиерот Зоран Заев, придружуван од директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС) Наумче Мојсовски, денеска го прими претседателот на Европската одбојкарска конфедерација (ЦЕВ) Александар Боричиќ, придружуван од Озкан Мутлугил, претседател на работната група за развој во ЦЕВ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close