0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Заев: Се надевам на решение за спорот со Софија со новата бугарска Влада

Премиерот Зоран Заев се надева на решение на спорот со Бугарија со новата влада во Софија. Големо е разочарувањето и траумата кај граѓаните по блокадата на европскиот пат на Северна Македонија, но земјата нема да бара алтернативи, вели премиерот Зоран Заев во интервју за емисијата „Конфликтна зона“ на Дојче веле.  

Back to top button
Close
Close