0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Заев: СДСМ е прва партија во земјава и регионот која има целосна родова еднаквост

СДСМ од денес гордо може да соопшти дека е првата партија во земјата и регионот и една од ретките партии во Европа и во светот која има целосна родова еднаквост и учество на мажите и жените рамноправо во своите органи и тела на партијата, изјави попладнево лидерот на владејачката партија СДСМ Зоран Заев по одржувањето на 25. Конгрес на партијата.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close