0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Заев: Сакаме изборното законодавство да се донесе со консензус 

Премиерот и лидер на владејачката СДСМ, Зоран Заев денеска испрати порака до политичките партии и опозицијата дека сака да биде постигнат консензус во разговорите за изборното законодавство, што, според него, ќе биде поголема сигурност за граѓаните и ќе поттикне поголема храброст за имплементација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close