0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Заев-Сахакјан: Јакне партнерството со УНДП

Премиерот Зоран Заев денеска оствари средба со постојаната претставничка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) Нарине Сахакјан, со која заеднички ја оценија досегашната соработка како успешна и разменија мислење за тековните активности  и остварување на трансформациски промени во креирањето на јавните политики.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close