0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderPolitikë

Zaev: Rruga jonë drejt BE-së nuk ka alternativë, presim shumë shpejt t’i bëjmë hapat e ardhshëm të parë

Në bisedimet me krerët evropianë shfaqëm shpresë se gatishmëria e Maqedonisë së Veriut do të formalizohet edhe me miratimin e kornizës për negociata në fillim të muajit të ardhshëm, pas çka do të pasojë edhe Konferenca e parë ndërqeveritare deri në fund të vitit, deklaroi sot kryeministri Zoran Zaev pas takimeve onllajn me kryetarin e Këshillit evropian, Sharl Mishel, nënkryetarin e KE-së, Zhozef Borell, eurokomisarin për zgjerim, Oliver Varhej dhe kryetarin e PE-së, Dejvid Sasoli.

Back to top button
Close
Close