0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Заев-Рот: Германија го поддржува напредокот на Северна Македонија во евроинтеграциите

Одличната билатерална соработка што ја имаат Германија и Северна Македонија во развојот на државата и посебно во делот на економијата е потврдена на денешната средба на премиерот Зоран Заев и германскиот државен министер за Европа Михаел Рот.

Back to top button
Close
Close