0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаПолитика

Разгледуваме нови мерки, со синдикатот и коморите ќе го дизајнираме петтиот пакет, вели Заев

До крајот на годинава и почетокот на јануари разгледуваме и нови мерки.  Она што ќе биде договорено со синдикатите и коморите, како и претходно што беше, ќе го дизајнира петтиот пакет.  Ако коморите и работниците кажат дека мерката е добра ние ќе ја поддржиме, ако предложат нови мерки кои се издржани, ќе излеземе во пресрет. Важно е да се дискутира со нив за да помогнеме во надминување на кризата, изјави премиерот Зоран Заев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close