0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Заев: Рамазан бајрам носи надеж за нов почеток и ја поттикнува вербата на луѓето во доброто, вистината и правдата

Во овие тешки мигови заради пандемијата со КОВИД-19, светиот празник Рамазан бајрам носи надеж за нов почеток и ја поттикнува вербата на луѓето во доброто, вистината и правдата, напиша утрово премиерот Зоран Заев по повод празникот Рамазан бајрам во честитката упатена до поглаварот на Исламската верска заедница, Реисул Улема хаџи Шаќир ефенди Фетаи, до членовите на Ријасетот и до сите припадници на исламската вероисповед.

Back to top button
Close
Close