0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

Заев: Работиме да ја трансформираме Северна Македонија како нов регионален центар на иновации

Посветени сме и работиме со сите сили да ја трансформираме Северна Македонија како нов регионален центар на иновации. Во постковид ерата која е пред нас час поскоро треба да ги впрегнеме сите алатки како што е и акцелераторската лабораторија во изнаоѓање на иновативни решенија кои за сите нас ќе создадат економски патеки, кои се пред се зелени, инклузивни и праведни.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close