0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Заев: Првата мерка од петтиот пакет за поддршка за плати е 1,920 милијарди денари со опфат на околу 60000 работници месечно

Првата мерка од Петтиот пакет економски мерки е финансиска поддршка на плати за вработените во вредност од 1 милијарда и 920 милиони денари за февруари и март 2021 година, со опфат од околу 60 000 работници месечно, наведува премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close