0_Македонија.ПорталОпштество

Заев: Продолжуваме да градиме училишта за еднакво учење на сите граѓани на мајчин јазик

Не штедиме средства да се изгради ново училиште се со конечна цел да ги задоволиме правата на еднаквост на сите граѓани за употреба на својот мајчин јазик при школувањето на децата, истакна премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање при денешниот увид на просториите во кои се всели Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close