0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Заев: Прифатливи предлози би можеле да станат дел од уставните амандмани

Премиерот Зоран Заев денеска ја отвори првата јавна дебата за нацрт амандманите на Уставот посочувајќи притоа можни прифатливи предлози кои би можеле да станат дел од нив, а се изнесени на дебатата во собраниската Комисија и на пленарната седница.

Back to top button
Close
Close