0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Заев: При отворање на границите да се води сметка прво на здравствениот, потоа на економскиот аспект

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека при носењето одлука за отворање на границите во регионот со или без ПЦР тестови, пред се прво треба да се води сметка на здравствениот, а потоа на економскиот аспект.

Back to top button
Close
Close