0_Maqedoni.PortalKorrespondentë MKDPolitikë

Zaev pret që Kosova ta respektojë të drejtën ndërkombëtare dhe ta ekstradojë Afrim Ismailoviqin

Kryeministri Zoran Zaev në lidhje me refuzimin e Kosovës për ekstradimin e Afrim Ismailoviq, i dyshuar në rastin "Monstra", theksoi se vendi nuk do të heqë dorë dhe do të kërkojë zbatimin e ligjit ndërkombëtar dhe marrëveshjeve dypalëshe të cilat të dy vendet i kanë arritur.

Back to top button
Close
Close