Општество

Заев преку ФБ ги повика сите кои живеат во странство и имаат можност да гласаат за Гарванлиев, кој настапува вечерва на „Евровизија“

Вечерва нашиот македонски баритон Васил Гарванлиев настапува на првото полуфинале на „Евровизија“ под редниот број 6. Ве повикувам сите кои живеете во странство и кои според евровизиските правила имате можност да гласате да го дадете својот глас за Васил и "Here I stand", истакна премиерот Зоран Заев преку социјалната мрежа „Фејсбук“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close