0_Македонија.ПорталПолитика

Заев пред Сојузот на борците: Македонската државност се издигна низ вителот на војната, водена од начелата за правда, солидарност и еднаквост, патот по кој треба да продолжиме е европскиот пат

Благодарение на храбрите борци на НОБ водени од начелата за правда, солидарност и еднаквост, денес сите ние Македонци, Албанци, Турци, Власи, Срби, Роми, Бошњаци и сите други, имаме патриотска должност да се обединиме во создавањето на едно праведно општество, порача денеска премиерот Зоран Заев во обраќањето по повод 73 години од основањето на Сојузот на борците, како дел од серијата свечености со кои годинава се одбележува големиот јубилеј - 80 години од Народното востание.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close