0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Заев повика на прекин на нападите меѓу Израел и Палестина и изнаоѓање решение со дијалог

Претседателот на СДСМ и премиер  Зоран Заев  вечера повика на прекин на воените дејствија, бомбардирањето и нападите меѓу  Израел и Палестина и изнаоѓање решение преку дијалог.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close