0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Заев: Потребно е да продолжи фокусот за решавање на прашањето за Црквата

 Премиерот Зоран Заев денеска во врска со писмото до вселенскиот патријарх Вартоломеј, во кое уште еднаш бара од него да се заложи за признавање на афтокефалниот статус на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, истакна тоа потребно е да продолжи фосусот на решавањето на ова прашање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close