0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Заев: Поддржувам постапка за брзо обезбедување државјанство, но не може со сведоци

Ќе поддржам постапка за брзо обезбедување државјанство на оние досега констатирани 650 или 800 граѓани и колку и да се во иднина, кои на најбрз, но најпрофесионален начин, ќе ја потврдат причината за добивање  државјанство. Но не може да се поддржи предлогот на Алијанса за Албанците со тројца сведоци да се добие државјанство, изјави премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close