0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Zaev për takimin Pendarovski-Mickoski: Unë jam mbështetës për dialog, nga takimi nuk ka dëm, vetëm fitim

Kryeministri Zoran Zaev, me rastin e takimit të paralajmëruar nesër midis presidentit Stevo Pendarovski dhe liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, tha se ai është mbështetës i dialogut dhe se dialogu sjell konsensus, duke përkujtuar se edhe bisedimet e tij me Mickoskin, si dhe me liderët e Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës, Zijadin Sela dhe Afrim Gashi, dhanë rezultate.

Back to top button
Close
Close