0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritKorrespondentë BotëMakedonija.SlajderPolitikë

Zaev për “Katimerini”: Për Maqedoninë e Veriut, për popullin e Maqedonisë së Veriut, i papranueshëm është çfarëdo intervenimi në identitetin maqedonas

Për perspektivën evropiane dhe veton bullgare, por edhe për mbështetjen greke, për Marrëveshjen e Prespës, si dhe për marrëdhëniet me ish-kryeministrin dhe aktual të Greqisë, flet kryetari I Qeverisë së Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev në edicionin javor të gazetës greke “Katimerini” në intervistën me titull “Së bashku për Ballkanin në shekullin 21”, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close