0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeKultura.SlajderKulturëKulturë.PortalPolitikëShoqëri

Zaev për Ditën ndërkombëtare të monumenteve dhe lokaliteteve: Shtëpia e lindjes së Koneskit në Nebregovë është shpallur si shtëpi përkujtimore, si monument i rëndësishëm i kulturës

E kaluara komplekse dhe e pasur e vendit tonë dhe e civilizimeve të ndërthurura në hapësirën e saj,  na lanë monumente të diversitetit dhe të së ardhmes, të cilat jemi të detyruar t'i ruajmë dhe afirmojmë  si kontributi ynë në  thesarin  kulturor dhe monumental botëror, shënoi kryeministri Zoran Zaev  në profilin e tij në Fejsbuk me rastin e 18 Prillit, Ditës ndërkombëtare të monumenteve dhe lokaliteteve, i cili këtë vit shënohet nën moton "E kaluar komplekse: një e ardhme e larmishme".

Back to top button
Close
Close