Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Заев: Остварувањата на Чевревски оставија важен и траен белег во театарот и македонската кинематографија

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук-профил изрази сочувство по повод смртта на македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски, кој почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст.

Back to top button
Close
Close