0_Web_АктуелноДописници СветМакедонија.СлајдерМКДПолитика

Заев оптимист за решение со Бугарија, помошта од Грција добредојдена

Мислам дека ќе најдеме решение со Бугарија, ни треба помош од Грција, која сега веќе е наш стратешки партнер. Грција е многу гласна на Европскиот совет преку премиерот Мицотакис, преку министерот Дендиас, тие се многу фокусирани и лидери на процесот за интеграција на Западен Балкан во Европската Унија, истакна претседателот на Владата на Северна Македонија Зоран Заев за време на неговото учество на шестиот Делфи економски форум во Атина, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close