0_Македонија.ПорталПолитика

Заев: Опозицијата ги минира напорите за развој на државата

Премиерот Зоран Заев во интервју за „Капитал“ изрази жалење дека голем дел од постапките што ВМРО-ДПМНЕ ги прави во Собранието и надвор од него, се блокади, лажни вести и манипулации кои, како што рече, се опасни и штетни по државните и национални интереси, по интересите на граѓаните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close