0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерМКДОпштество

Заев: Околу 40.000 студенти ќе добијат финансиска поддршка за субвенциониран оброк

И во услови на пандемија покажуваме грижа за студентите и креираме мерки и политики кои се во интерес на младите и нивната иднина. Вложувањето во подобри услови за студентите го сметаме за капитално вложување во иднината на државата, напиша премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил, посочувајќи дека околу 40.000 студенти од октомври ќе добиваат финансиска поддршка за субвенциониран оброк.

Back to top button
Close
Close