0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Заев: Одлуката за коалиции и поддршка за локалните избори ќе зависи и од кандидираните личности

Премиерот Зоран Заев вели дека одлуката за тоа како ќе се настапи на локалните избори во сите општини, па и во Тетово, и дали СДСМ ќе даде некому поддршка, ќе зависи од личностите кои ќе бидат кандидирани.

Back to top button
Close
Close