0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидеоВидео изјаваЕкономијаОпштествоПолитика

Заев одликуван од Атинската комора за унапредување на економските и политичките врски меѓу двете земји

На премиерот Зоран Заев денеска во Атина му е врачено одликување како признание за неговиот голем придонес во унапредувањето на економските и политичките врски меѓу Грција и Северна Македонија од страна на претседателот на Атинската трговско-индустриска комора, Константинос Михалос.

Back to top button
Close
Close