0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Заев: Очекувам Мијалков да биде пронајден, ќе има одговорност за евентуалните пропусти

Премиерот Зоран Заев е разочаран што Сашо Мијалков сè уште не е пронајден и не е однесен во куќен притвор, што му го одредил судот. Тој очекува институците да направат сè тој да биде пронајден и однесен во куќен притвор. Очекува детали од сите надлежни институции за овој случај и како што вели, ако некаде биле констатирани пропусти ќе се бара одговорност.

Back to top button
Close
Close