0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Заев: Обврска и должност ни е да создадеме општество на еднакви можности меѓу мажите и жените

Нашиот влог е да го менуваме општеството, да создаваме услови за целосна рамноправност на жените во сите општествени текови. Обврска ни е да создадеме општество во кое нема да има место за никакво вознемирување, психичко, физичко или сексуално, општество насочено кон превенција на насилството и заштита на жртвите. Направивме многу во изминатиот период на ова поле, но имаме политичка волја да направиме уште повеќе, порача лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев на онлајн трибината што вечерва ја организира Форумот на жени на СДСМ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close