0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualePolitikëShoqëri

Zaev: Nuk shoh shkaqe për anulimin e regjistrimit

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se nuk sheh kurrfarë shkaqe për anulimin e regjistrimit që është paralajmëruar për prill të këtij viti. Pret që në fillim të javës presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski ta nënshkruajë dekretin për Ligjin për regjistrim, ndërsa lidhur me qëndrimin e opozitës, vlerëson se i vjen mirë që më nuk e dëgjon thirrjen për bojkot dhe përkujton se VMRO-DPMNE-ja nuk ka nevojë të grumbullojë nënshkrime, pasi vetëm një deputet mund të parashtrojë ligj të ri ose ndryshim të ligjit tjetër.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close